Osoba niepełnosprawna w Zakopanem – w którym apartamencie się zatrzymać?

widok na aprtament

Wędrówki po górach, szaleństwa na stokach czy na lodowisku nie są niestety rozrywką dla osób niepełnosprawnych. Nie oznacza to jednak, że osoby te muszą rezygnować ze spędzania czasu wolnego w górach i korzystania z ich uroku. W Zakopanem istnieją bowiem miejsca i atrakcje dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, które na pewno sprawią, że osoby te będą chętnie i często wracać do tej urzekającej krainy oscypków.

Dostosowany apartament

Klucz do udanego pobytu osoby niepełnosprawnej w Zakopanem tkwi w doborze odpowiednio dostosowanego apartamentu i wcześniejszym zaplanowaniu atrakcji, z których będzie mógł korzystać. Miejsce pobytu musi spełniać szereg warunków, które pozwolą osobie niepełnosprawnej na swobodne poruszanie się po apartamencie, korzystanie ze wszystkich sprzętów w jakie został wyposażony i łatwe wydostanie się na zewnątrz oraz szybki dostęp do rozrywek, do których zaprasza miasto.

widok na salon z jadalnią

W centrum Zakopanego w bliskiej odległości od Krupówek mieszczą się Apartamenty Aqua Park Residence, które przystosowane są do przyjęcia w nich osób niepełnosprawnych. Każdy z pięciu mieszczących się w budynku apartamentów pozbawiony jest progów drzwiowych, aby poruszanie się osoby na wózku inwalidzkim czy z jakąś inną dysfunkcją ruchową nie sprawiało problemów. Apartamenty są bardzo jasne i przestrzenne, a ich wesołe kolory poprawiają nastrój. Wyposażenie apartamentów zawiera komplet sprzętów AGD i RTV oraz aneks kuchenny. W apartamentach znajdują się też wygodne łazienki z dostosowanymi do osób niepełnosprawnych kabinami prysznicowymi. Do każdego apartamentu przylega taras, na którym osoby niepełnosprawne mogą cieszyć się widokiem pięknych Tatr w razie czasowego niedysponowania. Atutem apartamentów znajdujących się w Aqua Park Residence jest także winda, która bezpieczne i szybko zabierze niepełnosprawnego do garażu podziemnego, z którego mogą korzystać wszyscy goście apartamentów.

łazienka z prysznicem

Górskie aktywności dla niepełnosprawnych

Przed wyjazdem w góry z osoba niepełnosprawną warto wcześniej zapoznać się z atrakcjami z jakich będzie mogła skorzystać. Zatrzymując się w apartamentach Aqua Park Residence już na starcie ułatwiamy zwiedzanie osobie niepełnosprawnej. Znajdujące się w centrum Zakopanego apartamenty pozwalają na łatwe dotarcie do klimatycznych Krupówek już w kilka minut. Dzięki temu niepełnosprawny będzie mógł korzystać z uroków stylowych restauracji, smakowitych kawiarni i odwiedzić różnego rodzaju muzea, których w Zakopanem nie brakuje. Wjazd na Gubałówkę, na którą zawiezie nas specjalna, przestrzenna kolejka oraz dojazd nad Morskie Oko też nie sprawią żadnej trudności osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo będą one mogły ze szczytu tego sławnego wzniesienia podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Zimą atrakcją może być także uczestnictwo w kuligu lub przejażdżka psim zaprzęgiem, w którym niepełnosprawny przypięty jest do sań pasami, więc ryzyko wypadnięcia zniwelowane jest praktycznie do zera.

jezioro w Zakopanem

Pobyt osoby niepełnosprawnej w Zakopanem może być wypełniony licznymi atrakcjami i aktywnościami, które umilą czas i stworzą wspaniałe wspomnienia. Dlatego warto zadbać dodatkowo o odpowiednie miejsce na nocleg, aby osoba niepełnosprawna nie czuła się w żaden sposób ograniczona w miejscu,  w którym mieszka. Apartamenty Aqua Park Residence na pewno idealnie dopełnią wyjazd i ułatwią pobyt niepełnosprawnego w Zakopanem.

Przy tworzeniu wpisu pomagało:
Apartamenty Zakopane